FB
ЧТО ТАКОЕ ПОТ?

ЩО ТАКЕ ПІТ?

ЩО ТАКЕ ПІТ?

ВСІ ЛЮДИ ПОТІЮТЬ.

Піт (потовиділення) є нормальною і здоровою - життєво необхідною фізіологічною функцією тіла. Люди починають потіти буквально через кілька місяців після народження.

Чому ми потіємо? В основному, ми потіємо, щоб охолодити наше тіло - цей процес називається терморегуляцією. Наш мозок посилає сигнал до понад 3 мільйонів залоз у нашому тілі, щоб вивільнити піт (прозору рідину, яка складається з води, солей, білків і ліпідів). Рідина випаровується з поверхні нашої шкіри, знижуючи температуру тіла.

ПРИЧИНИ ПОТОВИДІЛЕННЯ

Існує багато чинників, які змушують нас потіти:

 • Висока температура навколишнього середовища;
 • Звичайні рухи і фізичні навантаження;
 • Емоційні сплески, включаючи стрес;
 • Вживання гарячої та гострої їжі;
 • Побічні ефекти від прийому лікарських препаратів або хірургічного втручання;
 • Хвороба, оскільки наш організм бореться з інфекцією і лихоманками, підвищуючи температуру;
 • Гормональні зміни, такі як менопауза, вагітність, менструація або статеве дозрівання.

На цьому сайті ти знайдеш багато корисної інформації про те, як впоратися з потовиділенням, і як Rexona допоможе тобі в боротьбі з потом та запахом.

Сильно потієш? Дізнайся, чому.

 • Поділитися

 • FB
ПОВЫШЕННОЕ ПОТООТДЕЛЕНИЕ

СИЛЬНО ПОТІЄШ?

СИЛЬНО ПОТІЄШ?

В середньому ми виділяємо близько 1 літра поту на день. Велика частина виділеного поту відразу ж випаровується, тому ми цього не помічаємо. Ми можемо виділяти до 10 літрів поту в день, якщо нам дійсно жарко, або ми зазнаємо надмірного фізичного навантаження.

ДЕ МИ ПОТІЄМО?

Більшість людей стурбовані потовиділенням у пахвових западинах, але в зоні під пахвами виділяється лише 1% поту від усієї кількості рідини, виробленої потовими залозами.

ІСНУЄ ДВА ТИПИ ПОТОВИХ ЗАЛОЗ:

Екринні залози: розташовані по всьому тілу і задіяні в процесі терморегуляції тіла. За допомогою екринних залоз при занадто високих температурах навколишнього середовища виділяється піт на обличчі, голові, руках, ногах, спині.

Апокринні залози: більші залози, розташовані переважно під пахвами. Крім того, вони розташовуються в паху, а ще на грудях і в зоні сосків. Апокринні залози активні, коли ми займаємося фізичними вправами, відчуваємо напругу або сильні емоції, такі як стрес. 

ПРИЧИНИ НАДМІРНОЇ ПІТЛИВОСТІ

У жінок більше екринних потових залоз, ніж у чоловіків, але чоловічі екринні залози активніші. Тому чоловіки насправді потіють більше і частіше за жінок.

ПРИЧИНИ ПІДВИЩЕНОГО ПОТОВИДІЛЕННЯ

Існують й інші фактори, які змушують людей активно потіти: вживання гарячої або гострої їжі, використання синтетичного одягу, а також надмірна вага можуть змусити нас більше потіти. Зазвичай наше тіло пристосовується до виділення більшої кількості поту тоді, коли ми дійсно цього потребуємо.

Деякі люди страждають від підвищеної пітливості тіла і відчувають посилене потовиділення вдень ​​або, навпаки, вночі. Тільки 1% людей, які відчувають надмірне потовиділення, страждають на рідкісне захворювання, відоме як гіпергідроз.

Якщо тебе турбує надмірне потовиділення, звернися до свого лікаря або за професійною медичною допомогою.

Якщо ти сильно потієш і хочеш дізнатися, як зупинити надмірне потовиділення, подивися, як продукція Rexona може допомогти у боротьбі з потом і запахом.

 • Поділитися

 • FB
ПАХНЕТ ЛИ ПОТ?

ЧИ ПАХНЕ ПІТ?

ЧИ ПАХНЕ ПІТ?

Піт не пахне. Піт - це чиста прозора рідина без запаху, що складається переважно з води, солей, білків і ліпідів. Запах, який ми називаємо "неприємним запахом поту", насправді викликаний життєдіяльністю бактерій.

ЧОМУ ПАХНЕ ТІЛО

Наше тіло є середовищем існування для мільйонів безневинних бактерій, які допомагають природному захисту організму. Бактерії живуть і розмножуються у вологому середовищі - саме таким сприятливим середовищем для розмноження бактерій є наші пахви. Бактерії харчуються нашим потом, засвоюють його, виробляючи побічні продукти розпаду, які мають дуже характерний неприємний запах, схожий на запах оцту, сиру або цибулі.

ПРИЧИНИ ЗАПАХУ ТІЛА

Що ж викликає запах у пахвових западинах? Запах викликають виділення бактерій, які харчуються нашим потом. Поява запаху в пахвових западинах - природний процес, який починається в період статевого дозрівання.

ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ?

Неприємний запах з-під пахв і неприємний запах тіла не шкідливі для вашого здоров'я. Але всі ми знаємо, що неприємний запах може змусити відчувати дискомфорт. Змінивши всього кілька звичок у твоєму повсякденному житті, ти можеш дізнатися, як позбавитися неприємного запаху тіла і зайвої вологи в області пахв.

ПРИЙМАЙ ДУШ ЩОНАЙМЕНШЕ РАЗ НА ДЕНЬ.

Використовуй дезодорант-антиперспірант, такий як Rexona, щоб залишатися сухим і свіжим протягом усього дня. Носи сухий чистий одяг і регулярно міняй його, щоб запобігти появі плям від поту на одязі в області пахв. • Поділитися

 • FB
КАК ПЕРЕСТАТЬ СИЛЬНО ПОТЕТЬ

ЯК ПРИПИНИТИ СИЛЬНО ПОТІТИ

ЯК ПРИПИНИТИ СИЛЬНО ПОТІТИ

Потовиділення є нормальним і природним процесом організму. Існує кілька способів, які допоможуть тобі зменшити і контролювати потовиділення:


Використовуй ефективний дезодорант-антиперспірант. Всі продукти Rexona пропонують 48-годинний захист від поту і неприємного запаху.

ЯК ПОЗБУТИСЯ ПОТУ:

 • Ретельно висушуй тіло рушником після душу. Волога шкіра не дозволяє нанести на шкіру достатню кількість антиперспіранту, і тому антиперспірант не буде діяти так само ефективно, як нанесений на суху і чисту шкіру. Волога шкіра менш сприйнятлива до ефективного нанесення і роботи антиперспіранту на відміну від сухої і чистої.
 • Якщо ти відчуваєш таку необхідність, носи з собою антиперспірант Rexona як частину твого щоденного набору засобів для догляду за собою, щоб у тебе в будь-який момент була можливість освіжитися.
 • Уникай гострої їжі, надмірного вживання алкоголю, кофеїну і нікотину, оскільки вони можуть викликати надмірне потовиділення.
 • Прийди на допомогу спітнілим ногам: носи взуття, виготовлене з таких матеріалів, які добре відводять піт з поверхні шкіри ніг. Наприклад, взуття з натуральної шкіри або спортивне взуття з нейлоновою сіткою. Сандалі або сланці-шльопанці влітку дозволять твоїй шкірі дихати.
 • Розглянь варіант застосування антиперспіранту на ніч на суху і чисту шкіру пахв. Вночі, коли ти спиш, потові залози найменш активні. Це дозволить твоєму антиперспіранту діяти набагато ефективніше наступного дня.
 • Якщо ти вважаєш, що ти потієш занадто сильно, отримай поради про те, як менше пітніти або спробуй наш антиперспірант Rexona Mаксимальний Захист, який допомагає боротися з надмірним потовиділенням, - адже він в 3 рази ефективніший за звичайний антиперспірант.
 • Поділитися

 • FB
ЧТО ТАКОЕ АНТИПЕРСПИРАНТ?

ЩО ТАКЕ АНТИПЕРСПІРАНТ?

ЩО ТАКЕ АНТИПЕРСПІРАНТ?

Антиперспіранти допомагають зменшити виділення поту (борються з вологою під пахвами). Солі алюмінію і цинку - цирконію - активні інгредієнти, що містяться в дезодорантах-антиперспірантах, - розчиняються у волозі на поверхні шкіри, утворюючи гель. Гель тимчасово розташовується на поверхні шкіри, скорочуючи активність потових залоз і зменшуючи потовиділення, і природним чином змивається під час приймання душу.

Антиперспіранти, що містять етиловий спирт, допомагають активному інгредієнту швидше висохнути на поверхні шкіри, а також створюють приємне відчуття прохолоди.

Дезодоранти-антиперспіранти борються відразу з двома проблемами: вологою і запахом. Антиперспіративні компоненти допомагають боротися з вологою, дезодоруючі компоненти містять приємний аромат/запашник. Звичайні дезодоранти не борються з вологою в пахвових западинах, а лише маскують запах тіла; вони не здатні запобігти потовиділенню.

Для боротьби з неприємним запахом тіла деякі дезодоранти - антиперспіранти містять протимікробні препарати: спеціальні антибактеріальні компоненти, які борються з бактеріями, що викликають запах тіла. Запобігаючи розмноженню цих бактерій, антиперспірант допомагає нейтралізувати неприємний запах, щоб ти міг відчувати свіжість ще довше. Деякі антиперспіранти також містять компоненти догляду за шкірою, які допомагають зволожувати шкіру пахв і робити твою шкіру м'якою на дотик.

ЯКИЙ НАЙКРАЩИЙ АНТИПЕРСПІРАНТ?

Антиперспіранти і дезодоранти випускаються в чотирьох основних формах: аерозоль, олівець (стік), кульковий (роликовий) і крем. Аерозольні спреї швидко висихають і зручні в застосуванні. Олівець (або стік) - це твердий формат продукту, з найбільшою поверхнею нанесення, яка робить їх кращими в боротьбі з сильним потовиділенням. Кулькові антиперспіранти - легкі і точні в нанесенні. Антиперспірант-крем сприяє точнішому нанесенню, а також містить компоненти догляду, забезпечуючи дбайливе піклування за шкірою. 

ЧИ БЕЗПЕЧНІ АНТИПЕРСПІРАНТИ?

Не існує наукових досліджень, які доводять, що будь-який із інгредієнтів, що використовуються в дезодорантах і антиперспірантах, є шкідливим для твого здоров'я. Антиперспіранти і дезодоранти - це ефективні, ретельно протестовані і безпечні для регулярного використання засоби особистої гігієни. Дезодоранти і антиперспіранти безпечні для щоденного використання, вони діють на поверхні шкіри і змиваються водою.

Деякі газети або статті з інтернету попереджають про те, що використання антиперспіранту або дезодоранту може спричинити рак грудей. Проте експерти з ракових захворювань, благодійні організації та світові органи охорони здоров'я стверджують, що немає жодних переконливих доказів на підтримку цієї думки.

Якщо ти зацікавлений у додатковій інформації про це, будь ласка, перейди за посиланням:

http://www.antiperspirantsinfo.com/en/health-and-antiperspirants/breast-cancer.aspx

Іноді люди можуть виявити, що вони чутливі до деяких компонентів антиперспірантів або дезодорантів, особливо в зоні пахв. Реакції на дезодорант або антиперспірант можуть включати подразнення та/або висипи. Чутливість до антиперспіранту або дезодоранту найчастіше викликана ароматизованими запашниками та ароматами, які додаються для маскування неприємного запаху тіла. Також бувають алергічні реакції на інші інгредієнти дезодоранту чи антиперспіранту, такі як етиловий спирт або солі алюмінію.

Якщо ти чутливий до парфумів, запашників або ароматів, якщо у тебе була екзема, то кращим антиперспіративним засобом може бути антиперспірант або дезодорант без запаху. Після того як ти перейдеш на антиперспірант або дезодорант без запаху, ти можеш виявити, що алергія на антиперспірант/дезодорант зникла.

ТАКОЖ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ:

1. Використовуй пом'якшувальний або зволожуючий крем разом із антиперспірантом або дезодорантом, щоб мінімізувати подразнення шкіри.

2. Порадься з лікарем або звернися за професійною медичною допомогою, якщо помічаєш подразнення/алергію при використанні антиперспіранту або дезодоранту.

Для людей, схильних до алергічних реакцій та/або захворювань шкіри (наприклад, екзема), вагітних, а також для людей із чутливою шкірою Rexona пропонує продукти для чоловіків та жінок без запаху - антиперспірант Rexona Без запаху.

 • Поділитися

 • FB
ЧРЕЗМЕРНОЕ ПОТООТДЕЛЕНИЕ

НАДМІРНА ПІТЛИВІСТЬ

НАДМІРНА ПІТЛИВІСТЬ

ЩО ТАКЕ НАДМІРНЕ ПОТОВИДІЛЕННЯ?

Надмірна пітливість виникає тоді, коли хтось потіє за відсутності теплових або фізичних імпульсів. Це може здійснювати великий вплив на те, як люди себе почувають, на їхнє повсякденне життя. Але є способи боротьби з підвищеним потовиділенням.

Тільки 1% від числа тих людей, які відчувають надмірне потовиділення, страждають на захворювання під назвою гіпергідроз. Вважається, що це відбувається в результаті підвищеної активності потових залоз, але точна причина невідома. При гіпергідрозі може виділятися до п'яти разів більше поту, ніж зазвичай потрібно.

Деякі люди можуть відчувати надмірне потовиділення по всьому тілу в результаті медичних захворювань або внаслідок прийому певних ліків - це називається вторинним гіпергідрозом.

ЯК Я МОЖУ ЗУПИНИТИ СИЛЬНЕ ПОТОВИДІЛЕННЯ?

 • Є продукти і методи лікування, які можуть допомогти з надмірним потовиділенням. Антиперспіранти з екстразахистом, такі як Rexona Максимальний Захист для чоловіків і жінок, втричі сильніші за звичайні антиперспіранти і можуть допомогти у боротьбі з надмірним потовиділенням.
 • Деякі зміни - корективи в способі життя можуть також допомогти в боротьбі з потовиділенням і неприємним запахом:
 • Уникай гострої їжі, надмірного вживання алкоголю, кофеїну і нікотину, оскільки вони можуть викликати надмірне потовиділення.
 • Уникай синтетичних тканин і носи вільний одяг.
 • Носи взуття і шкарпетки з натуральних матеріалів, які добре вбирають і відводять вологу від ніг, наприклад, бавовна, льон і бамбук - для шкарпеток, натуральна шкіра - для взуття.
 • Регулярно міняй одяг, пери та висушуй його належним чином, щоб уникнути неприємного запаху тіла і мокрих плям від поту на одязі.

Якщо описані вище способи не допомагають у боротьбі з надмірним потовиділенням, не хвилюйся - існують доступні медичні процедури і методи лікування підвищеного потовиділення. Вони можуть включати в себе прийом лікарських препаратів, спеціалізовані методики лікування, а також деякі косметичні операції. Ретельно обговори всі варіанти зі своїм лікарем, щоб знайти найкращий спосіб боротьби з надмірним потовиділенням.

 • Поділитися

 • FB
НЕПРИЯТНЫЙ ЗАПАХ ТЕЛА

НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ ТІЛА

Що таке неприємний запах тіла? Як позбутися запаху поту? Нам здається, що наш власний піт не пахне, але це не зовсім так.

Бактерії, природнім чином присутні на нашій шкірі, харчуються нашим потом. Продукти їхньої життєдіяльності і виділяють неприємний запах, який ми називаємо "ароматом тіла" або "неприємним запахом тіла", відомим також як бромгідроз. Тепле, вологе середовище пахвових западин є ідеальним для проживання, активного росту і розмноження бактерій, що викликають неприємний запах. Піт, який виділяється нашими апокринними залозами, має неприємніший запах. Він опиняється в пастці пахвових западин, оскільки його випаровування тут ускладнене. Потовиділення також може призвести до появи плям на нашому одязі та шкірі.

Запах тіла з'являється лише зі статевим дозріванням. Чоловіки зазвичай більше страждають від неприємного запаху тіла, оскільки вони потіють більше за жінок (їхні апокринні залози активніші), хоча кількість потових залоз у жінок більша.

Деякі харчові продукти, такі як каррі, часник і спеції, алкоголь, кофеїн та деякі види ліків також можуть викликати появу неприємного запаху тіла.

ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ ТІЛА?

 • Неприємний запах тіла може стати великою проблемою, коли ти потієш. Ось кілька способів, що допоможуть тобі дізнатися, як позбутися неприємного запаху тіла:
 • Візьми за звичку користуватися дезодорантом-антиперспірантом щодня. Rexona створила перші розумні антиперспіранти з технологією Motionsense - мікрокапсули свіжості розкриваються при кожному твоєму русі, зберігаючи відчуття свіжості з ранку до вечора, діючи, коли це потрібно саме тобі.
 • Неприємний запах виникає, коли піт затримується на шкірі, не випаровуючись досить швидко з її поверхні. Це відбувається найчастіше в області пахв, на ступнях ніг, між пальців ніг і в паху. Саме тому важливо мити ці частини тіла відповідним милом або гелем для душу і ретельно висушувати їх рушником.
 • Волоски заважають випаровуванню поту з поверхні шкіри і можуть стати додатковою причиною виникнення неприємного запаху тіла. Таким чином, гоління пахв може також допомогти в боротьбі з неприємним запахом тіла.

Неприємний запах ніг може виникати, якщо ти носиш шкарпетки не з натуральних матеріалів. Міняй шкарпетки щодня, намагайся не носити взуття, виготовлене із синтетичних матеріалів. Rexona створила колекцію антиперспірантів, розроблених спеціально для боротьби з пітливістю ніг - лінійку Deocontrol. Ці інноваційні засоби включають в себе 48- і 24-годинний захист і допомагають боротися з потом та неприємним запахом ніг.

 • Поділитися

 • FB
НОЧНОЕ ПОТООТДЕЛЕНИЕ

НІЧНЕ ПОТОВИДІЛЕННЯ

НІЧНЕ ПОТОВИДІЛЕННЯ

ЩО ВИКЛИКАЄ ПОТОВИДІЛЕННЯ НОЧАМИ? 

Кожен відчуває нічне потовиділення в певний момент свого життя. Воно може виникнути, якщо тобі занадто жарко під час сну. Іноді потовиділення може також виникнути через наступні причини.

ПРИЧИНИ ПОТОВИДІЛЕННЯ ВНОЧІ 

 • Хвороба або лихоманка;
 • Інфекції;
 • Побічні ефекти від прийому лікарських препаратів;
 • Жарка нічна сорочка або постільна білизна;
 • Порушення дихання під час сну, наприклад, синдром обструктивного апное;
 • Гіпоглікемія або низький рівень цукру в крові;
 • Вживання алкоголю або наркотичних засобів;
 • Гіпергідроз;
 • Гормональні порушення.

ЧИ МОЖНА БОРОТИСЯ З НІЧНИМ ПОТОВИДІЛЕННЯМ?

Кілька простих порад допоможуть тобі потіти вночі менше:


 • Кілька простих порад допоможуть тобі потіти вночі менше:
 • Уникай зневоднення протягом дня;
 • Надягай легкий одяг для сну;
 • Заміни постільну білизну на білизну з легких тканин або використовуй легку ковдру;
 • Провітрюй спальну кімнату вдень і вночі;
 • Уникай вживання їжі і напоїв, що сприяють потовиділенню, таких як гостра їжа, кофеїн, тютюн і алкоголь.


Потові залози найменш активні в нічний час. Rexona Максимальний захист можна використовувати вранці як звичайний антиперспірант, але для досягнення оптимального ефекту рекомендується наносити його на суху і чисту шкіру пахв перед сном. Вночі, коли організм відпочиває, шкіра найбільш сприйнятлива до дії формули TRIsolid. Цей захист від поту триває весь день і продовжує працювати навіть після прийняття душу.


Потові залози найменш активні в нічний час. Rexona Максимальний захист можна використовувати вранці як звичайний антиперспірант, але для досягнення оптимального ефекту рекомендується наносити його на суху і чисту шкіру пахв перед сном. Вночі, коли організм відпочиває, шкіра найбільш сприйнятлива до дії формули TRIsolid. Цей захист від поту триває весь день і продовжує працювати навіть після прийняття душу.

 • Поділитися

 • FB
СТОЙКИЕ ПЯТНА ОТ ПОТА | БЕЛЫЕ СЛЕДЫ НА ОДЕЖДЕ | ЖЕЛТЫЕ ПЯТНА ОТ ДЕЗОДОРАНТА

СЛІДИ НА ОДЯЗІ

СЛІДИ НА ОДЯЗІ

ЯКИМ ЧИНОМ У МЕНЕ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ СТІЙКІ ПЛЯМИ ВІД ПОТУ? ЗВІДКИ БЕРУТЬСЯ БІЛІ СЛІДИ НА ОДЯЗІ? ЯК ПОЗБУТИСЯ ЖОВТИХ ПЛЯМ ВІД ДЕЗОДОРАНТУ-АНТИПЕРСПІРАНТУ?

Піт сам по собі прозорий, але коли він потрапляє на твій одяг і висихає, солі, білки і ліпіди, що містяться в ньому, можуть залишати видимі сліди. Як правило, сліди від поту легко змиваються при звичайному пранні одягу в пральній машині.

ЯК ПОЗБУТИСЯ ЖОВТИХ ПЛЯМ НА ОДЯЗІ? ЩО ВОНИ СОБОЮ ЯВЛЯЮТЬ?

Проблеми зі стійкими жовтими плямами і білими слідами на одязі виникають, коли плями поту залишаються висихати і не перуться протягом тривалого часу. Іншою причиною виникнення плям і слідів на одязі та шкірі є змішування антиперспіранту з потом. Солі алюмінію, що містяться в антиперспіранті, змішуються з солями і ліпідами, які знаходяться в поті, утворюючи стійкі жовті плями на одязі. Цих плям не можна позбутися навіть при пранні в пральній машині.

ЯК ВИДАЛИТИ БІЛІ СЛІДИ І ЖОВТІ ПЛЯМИ ВІД ПОТУ З ОДЯГУ? ЩО СОБОЮ ЯВЛЯЮТЬ БІЛІ СЛІДИ НА ОДЯЗІ?

Те, що білі плями на одязі можуть з'явитися через антиперспірант або дезодорант, невірно. Дезодоранти не містять солей алюмінію, які є причиною білих плям. Деякі дезодоранти-антиперспіранти залишають білі сліди на шкірі або одязі при нанесенні і вдяганні, оскільки легко переносяться зі шкіри на твій одяг.

Існують спеціальні антиперспіранти, такі як лінійка Rexona Невидима для жінок і лінійка Rexona men Невидимий, які спеціально розроблені, щоб не залишати білих слідів на шкірі і темному одязі та запобігати появі стійких жовтих плям на світлому одязі. Rexona Невидимі - це найкращий захист від слідів і плям на одязі та шкірі і ефективний захист на 48 годин від поту і запаху для тебе.

ЯК ВИДАЛИТИ ПЛЯМИ ПОТУ І БІЛІ СЛІДИ З ОДЯГУ? ЯК УНИКНУТИ ПЛЯМ НА ОДЯЗІ?

 • Носи вільний одяг із натуральних тканин - бавовну, льон і шерсть. Це дозволить поту легше випаровуватися з поверхні шкіри.
 • Не вдягай речі відразу після нанесення дезодоранту-антиперспіранту: дай антиперспіранту висохнути кілька секунд або хвилин, перш ніж вдягтися, або використовуй формат дезодоранту-аплікатора, який висихає миттєво після застосування (наприклад, аерозоль).
 • Не нанось надто багато антиперспіранту, оскільки це може призвести до непотрібного накопичення антіперспіративних речовин на одязі і з часом спричинити виникнення стійких жовтих плям на одязі. Уважно виконуй інструкції з нанесення, які містяться на упаковці кожного антиперспіранту, щоб забезпечити оптимальне дозування продукту.
 • Використовуй безфосфатні пральні порошки, які біологічно розкладаються (наприклад, із кисневим відбілювачем), щоб вивести піт і антиперспірант з одягу.
 • Не прасуй білі сліди і жовті плями від поту, тому що під впливом високої температури пляма "закріпиться" у волокнах тканини і в подальшому її буде складніше видалити.
 • Якщо білі сліди і жовті плями на одязі дуже сильні і застарілі, замочи зону під пахвами на одязі сумішшю з двох частин білого оцту і однієї частини води перед пранням. Це допоможе вивести стійкі плями з одягу. Не використовуй цей метод для делікатних тканин.
 • Будь обережним з делікатними тканинами, такими як шовк і мереживо. Для виведення білих слідів і жовтих плям з таких тканин необхідна хімчистка.
 • Якщо жовті плями і білі сліди з'являються через надмірне потовиділення, спробуй використовувати більш ефективний антиперспірант, такий як Rexona Мaксимальний Захист.
 • Поділитися

 • FB
СЫПЬ ОТ ПОТА | РАЗДРАЖЕНИЕ ОТ ПОТА

ВИСИП ВІД ПОТУ

ВИСИП ТА ПОДРАЗНЕННЯ ВІД ПОТУ

ЩО ВИКЛИКАЄ ВИСИП ТА ПОДРАЗНЕННЯ НА ШКІРІ ВІД ПОТУ? СИМПТОМИ ПІТНИЦІ

Висип і подразнення на шкірі в зоні пахв від поту - це дуже поширене явище і може початися в будь-який момент. Природні мікроскопічні дріжджоподібні грибки роду Candida на вашій шкірі викликають подразнення і висип, якщо природний баланс шкіри порушений. Це може статися, коли піт із сальних залоз лишається на шкірі, не випаровуючись повністю.

Починається свербіж шкіри, подразнення, з'являється червоний висип; може з'явитися відчуття печіння під пахвами, або шкіра може виявитися пошкодженою. Висип від поту може з'явитися при пітниці, надмірному потовиділенні, зміні засобів для догляду за тілом (гелю для душу, мила, дезодоранту), використанні синтетичних тканин, занадто тісного одягу, а також від натирання лямками рюкзака або сумки під пахвами.

У деяких людей шкіра дуже чутлива і миттєво реагує на запахи і аромати. Також алергія може бути викликана інгредієнтами засобів для догляду за тілом і шкірою, такими як спирт і солі алюмінію.

Висип від поту і подразнення мають тенденцію виникати в тих місцях, де шкіряні поверхні труться одна об одну, наприклад, в зоні пахв, задніх частин колін, поміж ніг, у паховій області, а також в зоні грудей і під грудьми. Також подразнення може початися там, де одяг треться об шкіру і виділяється піт (наприклад, при носінні безрукавок тканина треться об шкіру пахв).

ЯК БОРОТИСЯ З ПОДРАЗНЕННЯМ І ВИСИПАМИ В ЗОНІ ПІД ПАХВАМИ?

Більшість типів висипів і подразнень від поту виникають як природна реакція на подразник. Якщо ти чутливий до парфумів або запашника чи схильний до екземи, використовуй антиперспіранти та засоби для догляду за тілом без запаху. Наприклад, антиперспірант Rexona Без Запаху, який підходить навіть для чутливої шкіри. Також спробуй використовувати разом із антиперспірантом або дезодорантом пом'якшувальний або зволожуючий крем, який допоможе зберегти природний баланс шкіри.

ДЛЯ БОРОТЬБИ З ПОДРАЗНЕННЯМ І ВИСИПАМИ НА ШКІРІ ПІД ПАХВАМИ ДОТРИМУЙСЯ ЦИХ НЕСКЛАДНИХ ПРАВИЛ:

 • Коли займаєшся фізичними навантаженнями, вдягай вільний одяг і вибирай натуральні тканини, здатні вбирати піт, такі як бавовна і льон.
 • У спекотну погоду, якщо шкіра починає подразнюватися, уникай зневоднення і приймай прохолодний душ чи ванну.
 • Якщо новий засіб для догляду за шкірою викликає подразнення, припини його використання.
 • Якщо висип розвивається далі, вдягай легкий одяг із натуральних тканин і уникай синтетичних тканин - вони можуть викликати подразнення шкіри.
 • Антиперспіранти, що містять солі алюмінію, можуть допомогти в боротьбі з потовиділенням. Це допоможе зберегти свіжість і чистоту шкіри протягом усього дня і боротися з однією з причин виникнення висипу і подразнення - потом. Якщо на шкірі під пахвами з'являється подразнення і висип, використовуй зволожуючий крем разом із антиперспірантом, а також спробуй використовувати антиперспіранти, що містять речовини для догляду та зволоження чутливої ​​шкіри, і крем-дезодоранти.

Якщо все вищеперелічене не допомагає, і висип та подразнення в зоні пахв не зникають, звернися по допомогу до лікаря.

 • Поділитися

 • FB
ХОЛОДНЫЙ ПОТ

ХОЛОДНИЙ ПІТ

ХОЛОДНИЙ ПІТ І ЙОГО ПРИЧИНИ

Холодний піт не викликаний холодом, жаром або напругою. Холодний, або "крижаний" піт найчастіше викликаний захисною реакцією нашого тіла на ту чи іншу небезпечну ситуацію. Захисна функція організму і рясне виділення холодного поту спостерігається, коли наше тіло реагує на страх, біль, шок, утруднення дихання або низький рівень цукру в крові.

Деякі люди прокидаються від холодного поту вночі при застуді або лихоманці. Також причиною підвищеного холодного потовиділення може бути надмірне вживання алкоголю.

Якщо ти щодня відчуваєш холодне або нічне потовиділення, обов'язково звернися до лікаря, щоб з'ясувати причини частого холодного потовиділення. Розкажи лікарю про інші симптоми, щоб встановити причину проблеми. Холодний піт поряд із утрудненим диханням, блідою шкірою, запамороченнями або відчуттям слабкості може бути симптомом серйозного захворювання.

ЯК МЕНІ ЗУПИНИТИ ХОЛОДНЕ ПОТОВИДІЛЕННЯ?

Якщо ти часто відчуваєш нез'ясоване холодне потовиділення, можливо, це результат травми або симптом серйозного захворювання. Звернись по допомогу і консультацію лікаря якомога швидше.

 • Поділитися

 • FB
ПОТ ПРИ ТРЕНИРОВКАХ | ПОТ ПРИ ЗАНЯТИЯХ СПОРТОМ

ПІТ ПРИ ЗАНЯТТЯХ СПОРТОМ

ПІТ ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ СПОРТОМ

ПРИЧИНИ ПІДВИЩЕНОГО ПОТОВИДІЛЕННЯ

Вправи та інші фізичні навантаження підвищують температуру нашого тіла. Щоб нормалізувати температуру організму, тіло потіє.  Думати, що піт, випаровуючись з поверхні шкіри, вивільняє тепло, неправильно - це не так! Навпаки, випаровування - це процес, який вимагає витрати енергії, тому тепло від тіла відбирається, охолоджуючи тіло.

Деякі люди пітніють більше за інших під час тренувань і занять спортом, тоді як не у всіх навіть залишаються сліди поту на одязі. Під час дуже інтенсивних тренувань ти можеш потіти в десять разів більше, ніж зазвичай - виділяючи при цьому до 10 літрів поту на день. Це великий обсяг рідини, тому дійсно важливо при тренуваннях - під час тренувань пити багато води - щоб уникнути зневоднення організму.

ПРИЧИНИ РЯСНОГО ПОТОВИДІЛЕННЯ

Незважаючи на поширену думку, рясне потовиділення під час тренування не впливає на втрату ваги і не несе ніякої користі - не підвищує користь від фітнесу. Більше виділення поту не означає, що спалюється більше калорій. Це лише означає, що організм сильніше потіє, щоб охолодити тіло для уникнення перегріву.

ЯК ЗМЕНШИТИ ПІТЛИВІСТЬ ПІД ЧАС І ПІСЛЯ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ?

Залишайся свіжим і сухим, приймай душ після тренувань. Ретельно висушуй тіло рушником після душу, щоб запобігти розмноженню бактерій, які викликають неприємний запах тіла.

Спробуй перші розумні антиперспіранти з технологією Motionsense. Антиперспіранти Rexona Motionsense - наша запатентована унікальна технологія для усунення причин надмірного потовиділення - для ефективної боротьби з надмірним потовиділенням, посилена спеціально розробленими мікрокапсулами свіжості. Mікрокапсули свіжості розкриваються при кожному твоєму русі, зберігаючи відчуття свіжості з ранку до вечора. Тертя тіла об шкіру пахв змушує оболонки капсул руйнуватися і випускати нові заряди свіжості. Отже, що більше ти рухаєшся, то ефективніше Rexona з Motionsense захищає тебе від неприємного запаху і поту.

Якщо тебе турбують вологі сліди від поту на одязі або ти думаєш, що сильно потієш під час або після тренувань, спробуй Rexona Мaксимальний Захист для чоловіків або для жінок. Rexona Максимальний захист - революційний продукт і найефективніший антиперспірант від поту і неприємного запаху, який забезпечує дбайливий догляд за шкірою і підходить для щоденного використання. Науково підтверджено - Rexona Максимальний захист в 3 рази ефективніше за звичайний антиперспірант. Унікальна технологія захисту від неприємного запаху з мікрокапсулами свіжості забезпечує безперервне відчуття свіжості протягом всього дня, а кремова текстура антиперспіранту миттєво висихає без відчуття липкості і дискомфорту.

 • Поділитися

 • FB
ПОТ ИЗ-ЗА СТРЕССА

ПІТ ПРИ СТРЕСІ

ПІТ ПРИ СТРЕСІ

СТРЕС І ЙОГО СИМПТОМИ

Перше побачення, співбесіда, велика подія або презентація - події, при яких ми переживаємо сильні емоції, такі як тривога і стрес. На такі ситуації наше тіло реагує підвищеним потовиділенням. Спітніле обличчя, долоні і вологі сліди від поту на одязі можуть поставити в незручне становище, коли ти намагаєшся справити враження або хочеш здаватися спокійним і впевненим.

ЩО ВИКЛИКАЄ ПІТ ПРИ СТРЕСІ?

Існує два типи потових залоз: апокринні і екринні. Коли ми зазнаємо стресу, більші апокринні залози - переважно в області пахв і в паху - починають виділяти піт сильніше.

Стресові ситуації можуть збільшити частоту серцевих скорочень, спровокувати викид гормонів і адреналіну, викликаючи рясне потовиділення екринних залоз.

ЧИ ПАХНЕ ПІТ ВІД СТРЕСУ?

Піт із апокринних залоз містить більше поживних речовин, білків і ліпідів, ніж піт із екринних залоз, який переважно складається із солей та води. Поживні речовини роблять піт із апокринних залоз більш привабливим субстратом для бактерій, які природним чином мешкають на нашій шкірі і харчуються потом. Продукти розпаду бактерій викликають неприємний запах. В результаті піт під час стресу пахне гірше, ніж піт при тренуваннях.

НАДМІРНЕ ПОТОВИДІЛЕННЯ ПРИ СТРЕСІ. СИМПТОМИ ТРИВОГИ

Коли ти нервуєш, надмірне потовиділення і вологі пахви можуть викликати почуття дискомфорту. Деякі люди навіть уникають публічних виступів і робочих ситуацій, бо переживають, що будуть відчувати стрес, тривогу, нервувати і надмірно потіти. Але є способи подолати надмірне потовиділення при стресі:

 • Уникай гострої їжі, споживання нікотину і алкоголю. Кофеїн також підвищує рівень адреналіну, роблячи тебе більш схильним до потовиділення.
 • Носи одяг із натуральних тканин, які дозволяють шкірі дихати - бавовна, льон, шерсть є найкращими матеріалами.
 • Спробуй використовувати сильніший антиперспірант, такий як Rexona Мaксимальний Захист. Науково підтверджено: Rexona Максимальний захист в 3 рази ефективніше за звичайний антиперспірант. Унікальна технологія захисту від неприємного запаху з мікрокапсулами свіжості забезпечує безперервне відчуття свіжості протягом усього дня, а кремова текстура антиперспіранту миттєво висихає без відчуття липкості і дискомфорту.
 • Протягом дня або перед великою подією понови захист, нанеси невелику кількість антиперспіранту на зону під пахвами - на суху і чисту шкіру пахв.
 • Носи з собою серветки, щоб висушити шкіру або вологі сліди поту на одязі.
 • Уникай зневоднення. Якщо організм зневоднений, тіло буде потіти ще більше, щоб охолодитися.
 • Легше сказати, ніж зробити, але знайди способи зберігати спокій. Багато людей справляються зі стресом за допомогою глибокого дихання, прослуховування музики або прогулянки. Знайди те, що допоможе саме тобі не нервуватися.
 • Поділитися

 • FB
МЕНОПАУЗА

МЕНОПАУЗА

МЕНОПАУЗА

Менопауза - це період у житті жінки, коли в неї природним чином зникають менструації. Деякі жінки відчувають під час менопаузи низку неприємних симптомів і невеликий дискомфорт. Більшість відчуває підвищену температуру тіла, припливи поту, холодний піт, нічне потовиділення, а також іноді надмірне потовиділення в денний час доби.

ЩО ТАКЕ ПРИПЛИВИ ПОТУ?

Близько 70% жінок відчувають "припливи поту" і надмірне потовиділення під час менопаузи. "Приплив" може тривати від 30 секунд до 30 хвилин. Це пов'язано зі зміною рівня естрогену, який впливає на здатність терморегуляції тіла.

Менопауза настає у віці від 45 до 55 років. Симптоми менопаузи можуть варіюватися за інтенсивністю від помірних до дуже сильних (в деяких випадках). За тривалістю симптоми можуть продовжуватися від декількох місяців до кількох років. Потовиділення при менопаузі може значно впливати на повсякденне життя і стати причиною дискомфорту та невпевненості в собі. Але є поради, які допоможуть тобі боротися з надмірним потовиділенням під час менопаузи і додадуть відчуття впевненості і комфорту.

ЯК БОРОТИСЯ З ПОТОВИДІЛЕННЯМ ПІД ЧАС МЕНОПАУЗИ?

 • Регулярно приймай душ.
 • Використовуй антиперспірант щодня після душу або кілька разів на день, якщо це необхідно.
 • Носи вільний одяг і вибирай натуральні тканини, які дозволяють шкірі "дихати" - бавовняну білизну і одяг із льону, бавовни і шерсті.
 • Уникай алкоголю, кофеїну, гострої їжі і споживання нікотину. Вони можуть викликати прилив поту.
 • Займайся спортом. Доведено, що фізичні вправи зменшують ймовірність раптових припливів поту.
 • Намагайся тримати себе в формі. Зайва вага викликає надмірне потовиділення.
 • Уникай зневоднення організму і завжди носи з собою пляшку води.
 • Якщо ти часто відчуваєш припливи поту вночі, переконайся, що твоя спальна кімната досить прохолодна, відкрий вікно для провітрювання, зміни постільну білизну на білизну з легких натуральних тканин - бавовни, льону.
 • Якщо ти постійно рясно потієш, спробуй використовувати сильніший антиперспірант, наприклад, Rexona Maксимальний Захист. Науково підтверджено - Rexona Максимальний захист в 3 рази ефективніше за звичайний антиперспірант. Унікальна технологія захисту від неприємного запаху з мікрокапсулами свіжості забезпечує безперервне відчуття свіжості протягом усього дня, а кремова текстура антиперспіранту миттєво висихає без відчуття липкості і дискомфорту.

Якщо ти занадто рясно потієш під час менопаузи, поговори зі своїм лікарем про ці симптоми: обговоріть лікарські препарати і альтернативні методи лікування надмірного потовиділення, які допоможуть вирішити проблему.


Дізнайся більше про нічне потовиділення.

 • Поділитися

 • FB
ПОТООТДЕЛЕНИЕ ПРИ БЕРЕМЕННОСТИ

ПОТОВИДІЛЕННЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

ПОТОВИДІЛЕННЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Підвищене потовиділення на ранніх термінах вагітності є дуже поширеним явищем. Ти можеш відчувати припливи поту під час вагітності як вдень, так і вночі.

Під час вагітності рівень гормонів і сила кровообігу збільшуються, в результаті чого температура тіла підвищується. Щоб охолодитися, тіло виділяє більше поту, а піт, випаровуючись, знижує температуру тіла. Деякі жінки також відчувають надмірну пітливість після вагітності, оскільки організм звільняється від надлишку рідини і відновлює нормальний баланс гормонів.

ЧИ Є НІЧНА ПІТЛИВІСТЬ У ЖІНОК ОЗНАКОЮ ВАГІТНОСТІ?

Нічне потовиділення може бути ранньою ознакою вагітності - при тому, що воно також може бути викликано й іншими факторами. Зміни в гормональному фоні впливають на частину мозку, яка відповідає за терморегуляцію тіла, викликаючи рясне потовиділення. Нічні та рясні припливи поту під час вагітності мають тенденцію спадати ближче до пологів, проте вони можуть і посилюватися внаслідок подальших гормональних змін та стресу.

ЯК ЗМЕНШИТИ ПІТЛИВІСТЬ АБО МЕНШЕ ПІТНІТИ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ?

 • Ось декілька порад щодо того, як можна впоратися з пітливістю під час вагітності:
 • Регулярно приймай душ.
 • Щодня використовуй антиперспірант. Якщо ти постійно рясно потієш, спробуй використовувати сильніший антиперспірант, наприклад, Rexona Maксимальний Захист. Науково підтверджено - Rexona Максимальний захист в 3 рази ефективніше за звичайний антиперспірант. Унікальна технологія захисту від неприємного запаху з мікрокапсулами свіжості забезпечує безперервне відчуття свіжості протягом усього дня, а кремова текстура антиперспіранту миттєво висихає без відчуття липкості і дискомфорту.
 • Деякі жінки виявляють, що їх шкіра стає чутливішою під час вагітності, тому спробуй антиперспіранти для чутливої шкіри - наприклад, Rexona Без запаху.
 • Носи вільний одяг і вибирай натуральні тканини, які "дихають". У спідній білизні з бавовни твоя шкіра буде відчувати себе комфортно.
 • Уникай вживання алкоголю, кофеїну, гострої їжі, а також паління.
 • Уникай зневоднення організму і завжди носи з собою пляшку води.
 • Якщо у тебе часто буває рясне нічне потовиділення, перед тим, як лягти спати, переконайся, що спальня добре провітрена. Зміни постільну білизну та ковдру на більш легкі.

Якщо підвищена пітливість супроводжується лихоманкою, прискореним серцебиттям або іншими симптомами, слід одразу ж звернутися до лікаря і проконсультуватися з фахівцями. 

Дізнайся більше про нічне потовиділення

 • Поділитися

 • FB
ЛЕКАРСТВА, ХИРУРГИЯ И БОЛЕЗНЬ

ЛІКИ, ХІРУРГІЯ І ХВОРОБА

ЛІКИ, ХІРУРГІЯ І ХВОРОБА

Підвищена пітливість може виникнути під час хвороби або поганого самопочуття. Температура тіла підвищується, і ми потіємо, щоб охолодити себе. Пітливість може бути наслідком побічних ефектів від прийому певних типів лікарських препаратів або операції.

ЛІКИ

Пітливість або надмірне потовиділення може бути наслідком побічних ефектів від прийому певних типів ліків, що відпускаються за рецептом та без.

Таблетки від підвищеного тиску, знеболюючі, антибіотики, ліки для лікування раку, антидепресанти, шлунково-кишкові препарати, дерматологічні засоби, таблетки від діабету і гормональні препарати - все це може бути причиною рясного потовиділення.

Якщо тебе турбують побічні ефекти від прийому лікарських препаратів, звернися до фахівця за порадою, перш ніж здійснювати будь-які зміни в прийомі ліків.

ХВОРОБА

Потовиділення під час хвороби часто виникає через лихоманку, інфекції або вірус. Організм бореться з вірусом - збудником хвороби, підвищуючи температуру тіла. Щоб знизити температуру природним способом, організм починає виділяти більше рідини. Ліки, що містять парацетамол та ібупрофен, можуть допомогти знизити симптоми лихоманки і пітливість.

Якщо температура тіла перевищує 38 °С або за наявності інших симптомів слід звернутися до лікаря по допомогу.

Потовиділення може також бути ознакою інших хвороб і захворювань. Нічне потовиділення, надмірне потовиділення протягом дня можуть вказувати на діабет, рак, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, деякі інфекції, гормональні порушення та шлунково-стравохідну рефлюксну хворобу. Якщо тебе турбує, що пітливість може бути симптомом однієї з вищеперерахованих хвороб, звернися по допомогу до фахівця.

ХІРУРГІЯ

Рясне потовиділення може бути побічним ефектом анестезії після нещодавно перенесеної операції. Ліки в організмі підвищують температуру тіла, і організм буде намагатися охолодити себе за допомогою поту. Це мине за день або два. Якщо ж надмірна пітливість продовжує турбувати тебе через деякий час після операції, негайно звернися до лікаря, щоб виключити наявність інфекції.

 • Поділитися

 • FB
ПОТООТДЕЛЕНИЕ ИЗ-ЗА ЕДЫ И НАПИТКОВ

ПІТЛИВІСТЬ ЧЕРЕЗ ЇЖУ ТА НАПОЇ

ПІТЛИВІСТЬ ЧЕРЕЗ ЇЖУ ТА НАПОЇ

Підвищена пітливість під час чи після їжі, яка має назву аурикулотемпорального синдрому, викликана гарячими напоями та гарячою або гострою їжею. При вживанні гострої або гарячої їжі та напоїв підвищується температура тіла, активуючи механізм терморегуляції - потіння. Гостра їжа і гарячі напої перед сном можуть викликати рясне нічне потовиділення. Кофеїн здатний стимулювати потові залози, а алкоголь розширює кровоносні судини, що також може призвести до рясної пітливості.

Пітливість під час прийому їжі може бути проблемою для деяких людей - будь-яка їжа або просто думки про їжу можуть змусити спітніти. Це може бути пов'язано з порушенням функції вироблення слини. Нерви, які викликають виділення слини, змішуються з нервами, що відповідають за функцію потових залоз, тому ми потіємо замість того, щоб виробляти слину. Якщо тебе турбує аурикулотемпоральний синдром, звернися до лікаря або фахівця.

ЧИ ПАХНЕ ПІТ, ВИКЛИКАНИЙ ЇЖЕЮ ТА НАПОЯМИ?

Неприємний запах тіла може бути викликаний деякими харчовими продуктами. Цибуля, часник, гостра їжа і молочні продукти можуть викликати потовиділення і неприємний запах. Надмірне вживання алкоголю також може спровокувати появу запаху.

ПОТОВИДІЛЕННЯ ЧЕРЕЗ АЛКОГОЛЬ

Алкоголь викликає підвищення температури тіла, збільшуючи кровообіг і рівень цукру в крові, тому під впливом алкоголю ми потіємо більше. Організм також розглядає алкоголь як токсин, тому починає працювати інтенсивніше, щоб позбутися його через печінку, сечу і піт. Надмірне потовиділення вночі може бути викликано алкоголем.

ЯК БОРОТИСЯ З ПІТЛИВІСТЮ ПІД ЧАС ЇЖІ І ПИТТЯ:

 • Уникай їжі і напоїв, що викликають рясне потовиділення.
 • Скороти вживання алкоголю.
 • Уникай зневоднення - особливо під час і після вживання алкоголю.
 • Якщо тебе турбує рясне потовиділення під час вживання їжі та напоїв, звернися до свого лікаря.

Дізнайся більше про нічний піт і надмірне потовиділення.

 • Поділитися

 • FB
ПОТНЫЕ ЛАДОНИ

СПІТНІЛІ ДОЛОНІ

СПІТНІЛІ ДОЛОНІ

Часто долоні пітніють у стресових ситуаціях, коли ми налякані або збуджені. Це відбувається через те, що екринні потові залози значною мірою сконцентровані на долонях, лобі і ступнях. Вони пов'язані із симпатичною нервовою системою, яка активує потовиділення, коли ми зазнаємо стресу.

Деякі люди з гіпергідрозом (або підвищеним потовиділенням) виявляють, що відчувають підвищену пітливість саме на долонях. Це захворювання називається долонний гіпергідроз. Воно може бути вродженим, але переважно починає проявлятися в підлітковому віці. Для деяких людей проблема спітнілих долонь зникає з віком, тоді як інші страждають від гіпергідрозу все життя.

ЯК ПОЗБУТИСЯ ПІДВИЩЕНОГО ПОТОВИДІЛЕННЯ ДОЛОНЬ?

ОСЬ КІЛЬКА ШВИДКИХ ПОРАД, ЯК БОРОТИСЯ ЗІ СПІТНІЛИМИ ДОЛОНЬКАМИ:

 • Регулярно мий руки. Якщо вони не сильно забруднилися, використовуй просто воду, оскільки постійне миття з милом може зробити шкіру дуже сухою.
 • Носи з собою вологі серветки і витирай ними руки протягом усього дня.
 • Кишенькові гелі для рук допоможуть очистити і висушити руки, коли немає можливості їх вимити.
 • Тальк добре вбирає вологу і піт, тому носи з собою в сумці невеликий флакон тальку.
 • Рукавички змушують долоні потіти ще більше, оскільки шкіра не може ефективно дихати під тканиною. Носи рукавички тільки взимку.
 • Оскільки стрес може бути серйозним чинником, що викликає потовиділення, виявлення причини стресу може допомогти тобі в боротьбі з таким його симптомом, як пітливість долонь.

Існують й інші методи лікування надмірного потовиділення на долонях. Проконсультуйся з лікарем або професійним медичним працівником, щоб обговорити всі доступні варіанти.

Дізнайся більше про надмірне потовиділення.

 • Поділитися

 • FB
ПОТНЫЕ НОГИ

СПІТНІЛІ НОГИ

СПІТНІЛІ НОГИ

Спітнілі ноги можуть стати проблемою для кожного.

ЧОМУ ПОТІЮТЬ НОГИ?

Наші ноги потіють через спеку, фізичні вправи, а також стрес. На інших частинах тіла піт легко випаровується, але на ступнях ніг він виявляється "замкненим у пастці" між пальцями, в шкарпетках і взутті. Коли піт опиняється в пастці, бактерії, які харчуються нашим потом, виробляють побічні продукти розпаду, викликаючи неприємний запах ніг. У результаті в деяких людей проявляється бромодоз - хвороба, симптомом якої є "смердючі ноги". Запах буде зберігатися навіть після того, як ти знімеш шкарпетки і взуття, особливо якщо зберігаєш взуття і шкарпетки в темному місці, наприклад, у шафі або зачиненій шухляді, де бактерії зможуть активно розмножуватися.

ЧИ ПОТІЮТЬ СТУПНІ ОДНИХ ЛЮДЕЙ БІЛЬШЕ, НІЖ ІНШИХ?

Ступні в одних людей, природно, потіють більше, ніж в інших, але це не завдає їм жодних проблем чи дискомфорту. Гормональні зміни під час статевого дозрівання, вагітності або менопаузи можуть також підвищити пітливість ніг. Люди, які весь день проводять на ногах, можуть виявити, що їх ступні потіють більше.

На щастя, небагато людей страждає на гіпергідроз. І тільки у деяких хвороба зачіпає саме ступні. Цей стан називається підошовним гіпергідрозом. Іноді ця проблема природним чином минає з віком, в інших випадках люди страждають від неї все життя.

ЯК ЗМЕНШИТИ ПІТЛИВІСТЬ СТУПЕНЬ І ПОЗБУТИСЯ ЗАПАХУ НІГ?

 • Мий і ретельно висушуй ноги щонайменше раз на день.
 • Носи шкарпетки з натуральних тканин, таких як бавовна або бамбук, вони краще вбирають піт від ступень.
 • Міняй шкарпетки хоча б раз на день.
 • Носи взуття з матеріалів, що дозволяють шкірі "дихати", таких як текстиль та шкіра. Сандалі або шльопанці допоможуть ступням "дихати" влітку і в теплих приміщеннях.
 • Не носи одну й ту ж саму пару взуття кожного дня, щоб взуття встигало висохнути.
 • Щоб ступні краще висихали, протирай їх спеціальним хірургічним спиртом або дезодоруючим лосьйоном для ніг після душу або ванни.
 • Дезодоруючі устілки для взуття або порошки/креми/спреї/гелі для ступень ніг можуть допомогти увібрати піт і зберегти взуття свіжим.
 • Спробуй використовувати дезодорант для ніг кожного дня. Тобі допоможуть Деоконтроль від Rexona, а також дезодоруючі креми і гелі для ніг - особливо в спекотному кліматі. 

Є й інші методи лікування пітливості ніг. Для отримання більш детальної інформації звернися по допомогу до фахівця.

Дізнайся більше про надмірну пітливість.

 • Поділитися

 • FB
ОСТАВАЙСЯ ПРОХЛАДНЫМ ВО ВРЕМЯ ЖАРЫ

ПОТОВИДІЛЕННЯ В СПЕКУ

ПОТОВИДІЛЕННЯ В СПЕКУ

ЩО ВИКЛИКАЄ ПІТ У СПЕКУ?

Коли наше тіло нагрівається під впливом температури навколишнього середовища і сонця, ми потіємо, щоб охолодитися. Це нормальний фізіологічний процес, який називається терморегуляцією тіла.

Коли температура навколишнього середовища підвищується, нашим тілам може знадобитися якийсь час, щоб пристосуватися. Тому під час перепадів температури організм працює старанніше, щоб охолодитися, і рясно потіє.

ЯК ОХОЛОДИТИ СЕБЕ ПІД ЧАС СПЕКИ. ЗАСОБИ ВІД ПОТОВИДІЛЕННЯ

Якщо ти страждаєш від спеки і рясно потієш, ось кілька порад щодо того, як позбутися пітливості:

 • Уникай зневоднення. Що більше води в організмі для відновлення теплової рівноваги, то ефективніше тіло утримуватиме прохолоду. Пий воду, а не газовані та алкогольні напої, які тільки сприяють зневодненню..
 • Щоб не пітніти під час виконання фізичних вправ, уникай тренувань в обідній час. Якщо необхідно тренуватися на дворі, роби це в ранковий або вечірній час, коли температура повітря нижча.
 • Носи легкий, світлий одяг із натуральних тканин, таких як бавовна і льон, оскільки це допоможе шкірі краще дихати, а поту - безперешкодно випаровуватися з поверхні шкіри, охолоджуючи тіло.
 • Засоби від пітливості ніг: ступні обох ніг виділяють щодня до 300 мл поту, тому за можливості намагайся носити сандалі або шльопанці, щоб не перешкоджати випаровуванню.
 • Використовуй вентилятор для циркуляції повітря з відкритих вікон. Тримай штори або фіранки запненими протягом дня, щоб будинок не нагрівався.
 • Гостра їжа змушує пітніти сильніше. Те ж саме стосується гарячих і гострих напоїв. При вживанні гарячого чаю або кави в спеку переконайся, що п'єш достатньо води, оскільки кофеїн зневоднює організм. 
 • Для швидкого охолодження опусти зап'ястки під кран із холодною водою. Тримай у холодильнику спрей з водою для тіла, щоб швидко освіжити і побризкати обличчя.
 • Тримай вологі серветки в сумці, щоб освіжити руки, обличчя та шию на випадок, якщо стане спекотно або виступить липкий піт.
 • Якщо ти страждаєш від надмірного потовиділення в спеку, і тебе дратують мокрі кола в пахвових западинах, спробуй наш найсильніший антиперспірант - Rexona Мaксимальний Захист.
 • Щоб охолодити тіло вночі, вимий ноги в прохолодній воді або прийми прохолодний душ перед сном.
 • Щоб не пітніти в ліжку під час сну, тримай наволочку і простирадла в пластиковому пакеті в холодильнику протягом дня. Тканина буде залишатися прохолодною, поки ти намагаєшся заснути. Не забувай також добре провітрювати спальню.
 • Поділитися

 • FB